:: SVĚT ŠKODOVEK :: :: ŠKODOVKA.INFO:: ::SIMPLY BY KOMÁR 1981::
 
www.skodovka.info

Garrage


říjen 2013

5. října 2013 proběhnul v Poděbradech druhý ročník srazu vozů Škoda Garde a Rapid. I přesto, že v předchozích letech jistě oblíbená AOS chyběla, setkání se dle mého názoru mimořádně vydařilo. Počasí přálo, program byl i bez rally zajímavý. Dopolední setkání na parkovišti nedaleko centra města se v poledne přelilo ve vyjížďku lodí po Labi spojenou s obědem. Po návratu se uskutečnila předváděcí jízda přes Poděbrady, to aby zůčastněný filmový štáb měl nějaké pěkné záběry. Filmaři točí totiž pro škodovku "dokument" o kultu Škoda Rapid kvůli nově uvedenému Rapid Spaceback. Odpolední spanilka do muzea traktorů a veteránů v Chotouni a následná prohlídka a možnost osedlat si např. traktor značky Porsche, to bylo něco pro nás pány kluky (čož teprve pro mého synka :-) ). Podvečerních závodů na letišti jsme se už nezúčastnili a to i hlavně vzhledem k technické závadě na našem stroji. Ale ostatní účasníci si závodní klání užili nadmíru hodně.

Fotografie a videogalerie:


8. srpna 2013

Technické opravy za poslední půlrok, dodatečně k některým ještě přidám fotky:

 • spojka - ztroskotal jsem cestou do Břevnova, tak se GarPid dostal hned na opravu spojky a spojkového vedení. Podařilo se mi od kámoše sehnat ČSSR pracovní i hlavní válečky a ložisko. Původní lamela a přítlačák z roku 2003 vyměnené za nové (když už se v tom hrabou), byly dost osekané jednou drobnou nehodou pastorku startéru (křupnul a pěkně to tam poznamenal)
 • blatník jsem krapet srovnal a vyťukal, ale není to nic krásného. Nárazník je naštestí OK a mlhovky jsem sehnal čirou náhodou vcelku levně pres Aukro. Takže je předek zas komplet. Lakování popraskaného laku jsem zatím odložil

 • v návaznosti na poškozený blatník se mi pres Aukro podařilo opět náhodou sehnat ČSSR blatník novej a za poměrně slušnou cenu. Takže pokud se bude jednou GarPid opět renovovat, bude se hodit

 • po oprave spojky bylo auto seřízené tak nějak, netáhlo to, víc jak 90 se jet nedalo, motor se klepal, cukal. Jel jsem takhle do Mělníka pro nějakou drobotu (domek termostatu a hlavně zánovní motorek stěraců s mechanizmem). Cesta byla děs, takže jsem po návratu domů (nemaje nářadí ani zkušenosti) pootáčel rozdělovačem tak dlouho, až se volnoběh krásne zklidnil. Auto krásne táhlo, dalo se v pohode bez cukání vytácet
 • abych teda mohl seřizovat motor sám, sehnal jsem si 30mm orech na 1/2 palcovou ráčnu a pak nevim, co mě to popadlo, sehnal jsem i levnou napodobeninu stroboskopky (přijde dneska poštou). Ješte ty ventily a karbec a bud nejspíš mástr pres motory :D
 • přestalo svítit mazání, odešlo čidlo tlaku oleje. Tak jsem ho před výletem na sraz s klukama z Gardeweb.cz vyměnil. A samozřejme ho ukroutil. Naštestí mám typ s úzkým závitem montovaným do bloku přes redukci. Takže mě čeká výmena za novejší typ s velkým závitem, které se montuje místo té redukce přímo do bloku. Tentokrát už budu dotahovat s hnědejma trenkama.... Výlet to stržené čidlo nakonec vydrželo, ale sákne kolem toho olej. A já nechci přidávat další zdroj mastných fleků na silnici ;-)
 • levý Lucas se rozhodnul, že už bude mít úplne volnou morálku, takže přepínání blinkrů a dálkovek bylo takové všelijaké. Nový Lucas bůhvíjaké provenience ho vystřídal. Po mechanické stránce vypadá slušne, akorát popisky jsou jen tištené a navíc je tam jeden znak na spuštení klopených světel navíc. Ješte musím poladit vypínání směrovek, jedna strana nevypíná kdy má, asi je posunutý takový čumprdlík

 • ten motorek stěračů, naprostá krása. Z mototechny v Krči mi poslali na Š120 motorek, který je nejspíš na Favorita dozadu, tj. bez 2. rychlosti. Takže ten mám navíc (montoval jsem ho asi půl roku po koupi, tak ho nemužu vrátit), zánovní motorek z druhé ruky šlape jako víno a se stěračema Bosch řady EKO je to na 1A.
 • v rámci dohánění restů ještě drobnost. Vyměnil jsem už notně vyšisované bílé kryty blinkrů za nové, teď už opět opravdu bílé


7. ledna 2013

Tak jsem o vikendu zjistil, že mi GarPida naboural nejakej šikula. Neúspěšný pokus o parkování odneslo sklo mlhovky a jak se posunul nárazník, tak se prohnul levý blatník. A co myslíte, měl jsem za stěračem třeba vizitku nebo aspoň vzkaz "sorry, já nerad"? Tůdle. Tady v tý republice jsou lidi fakt debilové...

31. května 2012

Po dlouhé době jsem udělal pár nejnutnějších oprav, které ještě pokračují... takové drobné restíky, které se táhnou už dlouho (větrák topení, náhon tachometru, spona manžety řízení atp...). Teď směruju všechno k tomu, abychom prošli technickou.

Viditelnou změnou jsou nová letní kola Meteor II, pouďte sami, která verze kol se k autu lépe hodí... já si pořád nejsem úplně jistý :o))


27. srpna 2011

Tak po několika várkách zpráv "odjinud" konečně něco z domova. Dnes jsem s pomocí mého zlatého a obětavého bratříčka překlil Garpida. Už před nějakým časem se mi podařilo náhodou sehnat těsnící gumu předního okna a bočních pevných okének, plus jsem pořídil pro zadní okno těsnící gumu - ověřil jsem si, že opravdu souhlasí rozměr Rapid zadní okno / stodvacítka přední okno...
Původně jsem plánoval takový postup, že původní gumy rozřežeme a skla opatrně vyjmeme. Ale ta přední guma vypadala ještě celkem zachovale, tak jsme zkusili sklo vyjmout bez řezání. Skončilo to samozřejmě prasklinou. Takže šup ke známému pro "nové" okno z jeho zásob. Ještě, že ho ještě měl!
Přední sklo jsme nasadili úspěšně bez zráty kytičky. Boční okénka i zadní jsme nejprve vyřezali a poté usadili v nových těsněních bez větších problémů.
Celí zamazaní od glycenrinu jsme měli hotovo dřív než přišly deště. Ještě musím ověřit, že do auta opravdu neteče.

Další práce budou pokračovat - interiér zatékáním dost utrpěl. Zadní opěráky urezly - sedačky budu muset sehnat asi stejně komplet všechny :( Předtím ale ještě projde revizí elektroinstalace, která je místy pravděpodobně zkorodovaná nebo prodřená. V mezičase ještě budu muset řešit asi nejpalčivější problém... už od června auto nestartuje. Zapalování nehází jiskru, tak budu pátrat. A to vše pouze v případě, že se k autu donutím jít O:-)
Tak držte palce.


27. dubna 2011

Ještě něco málo k tomu alternátoru. Situace je taková, že bez problému dobíjí, všechno ok. Jezdil jsem v pohodě až do té doby, než jsem pustil větrák topení. Najedou se zase rozsvítila kontrolka dobíjení a po kontrole pojistek jsem našel spečenou pojistku č. 2. Takže i prvotní chyba nebyla v alternátoru (ikdyž teda údržba mu neuškodila, potřeboval ji tak jako tak), ale v motoru větráku topení. To budu vyndavat někdy až se potkají veličiny Volný čas, Dobrá nálada a Pěkné počasí. Do té doby vím, že nesmím ve Škoduli větrat :D Řešení hodné Homera Simpsona, že?!


18. únor 2011

Alternátor zlobil. Přestal dobíjet. Servisman to odborne prohmátnul a usoudil, že jsou možná už špatný uhlíky. Tak jsem si vzal auto domu, že si to opravim. Uhlíky v mototechně už neměli, pouze celý regulátor, tak jsem ho vzal a vyměnil (doma v obýváku na konferenčáku... zlatá žena...). Dneska jsem ho přes oběd obrousil drátěným kotoučem, aby nebyl tak špinavej. Ještě uvidíme, jestli už bude OK.

22. června 2010

Klasika. Prostě Škodovka. Opravíte nebo necháte opravit jednu věc a vysype se druhá. Opravíte nebo necháte opravit druhou věc a vysype se ta první. Dneska začalo pěkně pískat spojkové ložisko. Takže našetřit a zase do servisu. :-/


11. červen 2010

Po dlouhém čase v myčce. Bylo to třeba! Několikaleté nánosy prachu sídliště lak úplně zmatovatěly, takže Garpídek dostal dvojtou dávku šamponu z Wapky, vydrbal jsem mu komplet celou kastli, pak ještě tlaková voda a zase vydrbat a nakonec vosk a doleštit jelenicí. Když přehlédnu všechny ty škrábance a poškození laku od kyseliny tak je to pořád fešák. :o)


8. květen 2010

Tak jsem se po získání STK a zběžné údržbě v servisu vypravil s kamarády na výlet. Akce GARDEnPárty je pořádaná partou kolem webu Garde.plivnik.cz a nikdy není nouze o veselé zážitky a prima partu. Oproti předpokladům jsem se nakonec za naší rodinu zůčastnil sám, Péťa simuloval teplotu, tak zůstali s mámou doma. Tak někdy příště.

Sraz byl domluvený na desátou hodinu u Mekáče na Čerňáku, to ovšem znamenalo, že jsem tam v 10:05 byl první, pak dorazil NET na svym Harleji a pak dlouho nic. CeMeK s rodinou dorazili Hondou i další se srotili, ale Marcel s Borisem stále nikde. Jak se ukázalo, tak nastala vražedná kombinace současného nakládání grilu Marcelovi do auta a Borisova koupání nebo co to běželo Černým mostem za zvěsti... :o) Každopádně ty dva dorazili s notným zpožděním, díky kterému celá kolona 4 Garde a doprovodných "vozidel" jela jako o závod.

K Zazzovi jsme dorazili bez větších problémů a vcelku hned se vyjelo nejdřív tankovat a pak hurá na dřevěnou rozhlednu Borůvka. Krásný výhled na okolitá řepková pole. Oběd jsme snědli v Nových Hradech u Skutče a myslim, že si všichni pošmákli... vč. Borise, který si dal dietní oběd... který pak zajedl stejně jeleníma řízkama....

Po krátké siestě se celá skupina vydala do nedalekých opuštěných lomů, co budu popisovat, krásný žulový šutry, voda jako zrcadlo. Opět exceloval Boris, který se jako jediný odvážil do ledové vody.

Vcelku se nám program na sobotní den rozpadnul, protože zdržení při odjezdu a potom opravdu pohodový obídek nás posunuly v čase notně kupředu a plánovaná jízda zručnosti by se musela odehrávat asi za tmy. Společnost jsem musel opustit pri nakupování v Chrudimi a pádil zpátky za rodinkou. No ale stejně jsem dojel pozdě, u Kolína jsem blbě uhnul a pak chvíli bloudil.

Suma sumárum... po asi dvou letech pauzy jsem ji pořádně užil řízení Garpida. Je to prostě úžasný pocit, ikdyž nefunguje vše, jak bych si představoval. Stačilo ale pustit na plný pecky Nowhere to Run.... nirvána.... Jó, byl to povedenej výlet. Máme za sebou 300 kiláků a Garpídek si přede jako kočka. Bude to super léto, určitě. :o)


11. leden 2010

Náhodou jsem objevil pomocí google.com, že nějaký maďarský nadšenec udělal (mimo jiných) prezentaci fotek i mého Garpida.


szólj hozzá: Skoda Garpid(Gerde)


9. ledna 2010

Nepovedený výlet.

Dneska se mi dařilo a ne v moc pozitivním smyslu. Dopoledne jsem šel zprovoznit Garpida, protože napadlo asi deset čísel sněhu a moje klouzací choutky a choutny na projížďku pořádným autem jsou dost neukojené. Tak jsme vytáhnul akumulátor ze skříně, nabalil se a šel omést tu nadílku, která se na autě usadila.

Garpid nejel už ani nepamatuju, tak se mu moc nechtělo, ale nakonec jsme se nějak domluvili. Než jsem všechno omet a oškrábal led (na oknech i zevnitř) už bylo zatopeno a motor si vcelku spokojeně před.

Odkopal jsem sníh pod koly začal se klouzat ze svého několikaměsíčního kotviště. Plán - dostat se na pumpu ke Globusu, nabrat pár čerstvých litrů naturalu a dofouknout kola. Cesta ze sídliště byla dost dobrodrůžo, protože i na silnici bylo deset čísel sněhu a pod tím led. A na Škodovce letní gumy... Vždycky jsem si myslel, že no problemo, dneska me to ale vytrestalo.

Ke Globusu jsem dojel, je to asi 500 metrů... Co křižovatka, to výlet někam, kam se mi zrovna moc nechtělo. Nakonec jsem vzdal i to vysněné klouzání na opuštěném konci parkoviště, protože tam bylo asi 15 až 20 čísel sněhu a představa, že se tam někde zahrabu a budu muset domu pěšky, se mi nelíbila. Natankoval jsem tedy trochu čerstvého benzínu, dofouknul zadní kola, která pořád utíkají a vyrazil domu. Abych se vyhnul křižovatkám, vzal jsem to zadem, jelo se dobře.

Problém nastal až u nás na sídlišti. O sněžném pluhu nebo posypu si můžeme nechat zdát (teď dopisuju článek v neděli odpoledne a ještě tu nikdo nebyl a na silnici je 15 čísel ujetého sněhu a pod tím led). Dojel jsem až na odbočku do naší ulice a tam jsem to zahrabal. Nějací dobří lidé mi pomohli, ale ujel jsem tak deset, patnáct metrů a zas - do "kotviště" mi býval cca stejný kus cesty. Shodou okolností jsem tam potkal svojí rodinku, žena byla notně nasr***, že sem dlouho pryč a měli jsme jít bobovat s prckem. Nakonec mi díkybohu pomohla zatlačit auto na místo, kde bude až do doby, než sníh sleze....

To byl konec mého lednového výletu. Auto je celý, i po půlroce nepoužívání funguje (až na pár drobností) a doma už to taky jde, žena už se nezlobí. V únoru mě čeká technická, jsem zvedavý jak to dopadne. Od té poslední totiž Garpid ujel za ty dva roky sotva 300 kilometrů a autu nedělá dobře, když stále stojí... Uvidíme...

29. květen

Začátkem týdne vyhrožovali, že přijdou děsné bouřky a kroupy - a tak jsem neváhal a vyběhnul k autu (už parkujeme zas před barákem) a celé jsem ho zaplachtoval... Bouřka pak opravdu přišla, ale kroupy díkybohu ne.

Zatím se nic nového neděje. Při posledním dofukování kol se mi podařilo utrhnout ventilek, kolem kterého utíká vzduch z kola. Tak budu muset skočit do pneuservisu...


5. března 2009

Tento týden jsem se dostal konečně alespoň k tomu, abych nafouknul již téměř prázdná kola. Škodovka stojí od půlky ledna venku, protože jsem potřeboval mít v pořádku a pohotovosti Forda. To kvůli narození malého Petra. De facto tak parkujeme doteď....


24. května 2008

Ahoj všichni. Tak by bylo vhodné už konečně něco napsat, co? Slyšte slyšte....

Rapid má od května technickou. Hurá, už zas můžeme jezdit na výlety. Díky přírustku do rodiny automobilů v naší rodině (Sierra 2,3D) už Rapídek nemusí makat na výletech za nákupy nebo vozit mě do práce. Aktuálně odpočívá v pronajaté podzemní garáži a čeká na nutnou údržbu - vodní pumpa neustála zimu a protýká, na podvozku se objevila liška, tak tu musím obrousit a zatřít a další drobnosti.

Pořídil jsem si nová přídavná světla. Původně zamýšlené Wessem s průměrem 180mm tak možná vystřídají originální chromové mlhovky PAL. Možná je ale budu střídat, protože Wessemky vypadají na autě opravdu dobře. Jen vymyslet nějaké slušné uchycení mlhovek, které jsem už (kvůli nízkému zavěšení) jednou urazil....

Tak nám, prosím, držte palce, ať se daří, když je teď tam moje Škoda Garpid víkendovka. :o)


19. února 2008

V lednu mi propadla technická a vzhledem k tomu, že už skončila platnost tlakové zkoušky LPG nádrže, přemýšlím usilovně, jak bombu z auta vyhodit. Nicméně mi v tom brání její obsah (mám 1/2 nádrže plynu).... až to vykoumám a až se podaří ušetřit penízky na STK, tak snad vyjedu. Zatím mám krapítko smolíka. Ale nevzdávám se naděje, že na jaře budu opět závodit. :o)

Navíc... do rodiny přibyl pracant Ford Sierra 2,3D, takže Jessica bude po dlouhé době dobré služby opravdu a jedině pro zábavu. :o)


9. října 2007

Takže oprava se hnula kupředu. Hlavu opravil dvorní mechanýra - nové protimrazovky jsou na místě, propálené těsnění výfukových svodů (mezi parohy a hlavou) vyměněno, parohy jsem nakonec koupil úplně nové. Krycí plech jsem láknul sprejem na výfuky - stříbrně. Hlava je vymytá a očištěná a už na svém místě.

Včera jsem dovrtával díru na novou měrku oleje z Felicie s náústkem - bude se to lépe vytahovat a měřit olej. Dotáhnul jsem všechny hadice a nalil vodu. Všechno těsní. Nasadil jsem měrku a vanu a dneska večer naleju olej. Uvidíme, jestli to všechno šlape. Taky jsem pročistil a WD40tkou promazal karbec, nasadil nový vzduchový filtr a olejový filtr, přidělal krycí plechy na spodku motoru. Držte palec, ať je všechno ok.

Taky dorazila zásilka od Aquila kolekce se slunečními clonami. Chtěl jsem hlavně tu na přední okno, která je dělaná jako oči z filmu The Cars...

Fotečky:


3. října 2007

Hlava je sundaná a těsnění bylo sice takové na pochodu, nicméně v celku. Nakonec jsme zjistili, že celý problém byl v protimrazové zátce, která po půl roce opět praskla. Navíc jsem zjistil následující závažné skutečnosti, za které se stydím:

1) karburátor byl přišroubovaný matkama utaženýma tak, že jsem je v pohodě povolil rukou
2) výfuk byl přišroubovaný trošku víc, ale taky né moc. Na těsnění je vidět, kudy odcházela část spalin
3) výfukové svody byly prasklé
4) těsnění pod výfukovými svody bylo také propálené

Takže tyhle všechny věci se opraví a Jessica bude před zimní sezónou v dobré kondici... snad.... :-)


20. září 2007

Dneska jsem se setkal s mechanikem a pomohl mu s drobností na brzdách (nejaké naohýbání trubiček a tak) a práce hezky pokračují.


19. září 2007

V pondělí jsem odevzdal auto do domovského autoservisu na kompletni opravu a repasi brzd. Mechanika čeká kompletní výměna trubek a hadic, THV a repase brzdičů (částečná = výměna těsnění, manžet, válečků a odvzdušňováků). Auto před servisem vypadá jakoby chtělo uletět.


10. září 2007

Včera jsem s autem parkoval pár hodin venku z garáže a nějaký poberta mi šlohnul ozdobné čepičky z ventilků. Jde o škodu za minimální penízky, ale ty čepičky mi přivez brácha jako suvenýr z Řecka. Osobní škoda je velká. :( Ať všem zlodějům upadnou ruce.

V minulých dnech jsem pokořil už 1500 km na novém tacháči. Kilometry se načítají a načítají až neuvěřitelně moc rychle. Nikdy jsem s tím neměl probém, protože jsem nikdy počítadlo neměl funkční - teď mě to až děsí :-D


7. srpna 2007

Na novém přístrojovém štítu pokořeno prvních 1000 kilometrů!


31. července 2007

Jak jste se už dověděli, chystá se převodovka a dalším krokem bude kompletní repase brzdového ústrojí - tedy alespoň toho, co nové není (tedy rozvody, hadice, lanovody, brzdice, kotouce, rozvodné kostky i baňku na kapalinu chystám novou). Ostatní věci nové už jsou.

Interiér je vcelku beze změny, jedinou změnou viditelnou na první pohled je "nový" přístrojový panel. Pochází z prvních generací stodvacítek - já osobně jsem jej viděl v Mkové Škodě 105 SP. Podařilo se mi pořídit kousek, který měl najeté celé 2km. Teď už budu mít za chvíli natočíno skoro 1000km...

stit.jpg


27.března 2007

Byli jsme se ženou na dovolené na chaloupce v Jizerkách. Z fotek tam vzniklých jsem vytvořil první mystifikační materiály. No nevypadají jako originály?


10. února 2007

Dneska bylo opravdu příjemně. Jakoby ani nebyl únor. :o) Jak už jsem psal na úvodní stránce - napustil jsem si kýbly vodou, probudil houbu "ze zimního spánku" a umyl Garpida.

(Omluvte fotky - opět jsou brané jen foťákem z mobilu)


8. února 2007

Zainvestoval jsem do stěračů moderní konstrukce. Jde o bezraménkové stěrače jakési německé výroby. Gumičky jsou grafitové, uvidíme jestli budou okej. Pánové z mototechny to nějak nemohli rozdýchat, že si takové věci kupuju na "stodvacítku" a měli jakési pochybné poznámky k tuningu :-D

(Omluvte fotky - jsou brané foťákem z mobilu)


5. února 2007

Původní chromová zrcátka Made in China s blinkry a ulomenými nožičkami nahradily nové kousky. Jsou sice také vyrobené v Taiwanu, ale jsou na daleko vyšší úrovni, co se provedení týče.


::: zrcátka po dodání :::

::: instalace zrcátek :::


11.října 2006

Tak tady jsou obrázky nového umístění chromového nápisu"Garpid" a taky slibovaná fotka"CS".

4. října 2006

Zapomněl jsem dodat, že jsem také nalakoval masku a trojúhelníčkové krytky odvětrání černou matnou + za střední díl masky a do těch trojúhelníčků nařezal nový tahokov. Zároveň jsem natřel prostor za světly a kolem chladiče také černě, takže nyní nikde neprosvítá původní hnědá a efekt nových světýlek je dokonalý. Na zadní nárazník přibyla smaltovaná cedulka "CS" věnovaná kamarádem Velbloudem a jeho přítulkyní Radkou. Těmto také děkuji :) - fotky dodatků budou k dispozici později.


25.září 2006

Letos oslavíme v rodině spoustu kulatých výročí. Moje mamča, brácha i já máme kulatiny a aby škodovka nezůstala pozadu tak si na letošek taky vymyslela své 20. narozky. Nějak jsme si to výročí ani neužili a tak jsem si k narozkám vymodlil čirou optiku. Výsledek vidíte ve fotogalerii a tímto způsobem bych rád ještě jednou rodičům poděkoval.


7. července 2006

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ sakra, koukam, že to vypadá, že jsem v garáži nebyl ani nepamatuju. Sepíšu novinky za poslední skoro rok do pár řádků...

 • duležitá změna v interiéru - koberec je natažený. Probíhá testovací provoz stropu natřeného černě. Dle reakcí drahé polovičky a druhé poloviny světa to vidím nakonec tak, že potahnu strop novou bílou látkou. :)) Některé pokusy mi prostě neprojdou, nooo....
 • také proběhnul upgrade Komára 1981 z "analfabeta" na "mechanik samouk - začátečník". Upgrade proveden pomocí výměny rozvodového řetězu, přetěsnění vany, prsou atp. Poprvé naladěn předstih a odtrh svépomoci "na žárovku". Jede to i s předstihem naladěným na 85.1 FM. :-D


2. října 2005

Vážení přátelé, nemoc se začíná naplno rozjíždět, chrom ovládá mojí mysl. :)) Takhle jsem si v sobotu a neděli dopoledne ráno "hrál"...

chromutrochuinakola chromutrochuinakola_2


27. září 2005

Konečně snad vyhovím Vám všem, kteří jste si stěžovali, že je auto s novými díly vyfocené pouze v noci. O víkendu jsem si po výletu za kamarády udělal čas a pokusil se o nekolik málo stylových fotek.

garpidfesak garpidfesak_2


6. září 2005

Nainstalil jsem na auto "nový" zadní chromový nárazník s malou a kráááásnou chromovou mlhovkou. Také jsem nasadil originální laminátové lízátko pod přední nárazník. Zatím je v origo černém laku, ale řekl bych - upgrade autu prospěl, konečně není vidět dírou pod nárazníkem až na rezervu!!

chromovenaraznikyaspol chromovenaraznikyaspol_2

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout tady!


1. září 2005

Mno, tak auto akorát hnije. Objevují se první orezlinky na místech, kde jsem to já a lakýrník zfušoval. Také původní "zatím dobré" prahy už odcházejí. Takže na zimu práce až až. Také mne opustila ta převodovka, takže i po technické stránce jsou opět problémy. Kvůli tomu jsem s GarPidem nejel na Mimoňské války 8, ale měl jsem půjčeného Mitsubishi Colt. Jediný technický upgrade před poruchou převodovky byly nové přitvrzené tlumiče na zadku a musím říct - je to sakra znát!

Fotky z Mimoňských válek 8 ve Fotogalerii!!

A také si neodpustím opět nezmínit, že mi konečne (ikdyž částečne) dorazily tolik očekávané díly, takže už mám "jaknový" zadní nárazník s chromovou mlhovkou a pod přední nárazník mám originální lízátko. Nově ochromovaný přední nárazník zatím nedorazil, zaseknul se snad někde u PPL. :-/17. června 2005

Vypadá to, že nic nedělám, ano ano, vývoj jde velice pomalu kupředu. Zatím jsou na autě "servisní" chromové nárazníky a to je vše. Snad si nějak lépe zorganizuju čas a hnu s tím.

z Mimoňských válek: z Milovic - sraz TF:
rapidaprvnichromygarpidmilovice2005


10. března 2005

Takže, co se stalo tak převratného? Moje výfuková soustava zkusila už dost a je hlučná až až, takže jsem se rozhodnul, že bych mohl pořídit nějaký pěkný nový výfuk. Náhodou se ke mně doneslo, že opět přijímá zakázky známý výrobce výfuků z Chlumce nad Cidlinou, tak jsem neváhal a objednal. Za pár týdnů to bylo doma, hele:

novyvyfuk


2. února 2005

Udělali jsme si se ženou a dalšími dvěma lidičkami výlet na chalupu do Jizerek a protože mne čekala cesta po dálnici, tak jsem nechtěl jet Bábinkou... Takže Rapídek vyfasoval její 14" kola na zimních pneumatikách. Vypadá na nich srandovně :o)...

Celý weekend jsem si užíval jako malé dítě silnic plných upluženého sněhu. To cesta tam po dálnici byla horší. Více najdete v článku, který snad dám dohromady časem. Karoserie s novým lakem dostala ale zabrat, doufám, že na ní sůl nezanechá nějaké následky. Je totiž pěkně zafklákaná.

weekendvjizerkach30012005 weekendvjizerkach30012005

Jak už jsem se zmínil na úvodní stránce, zapojil jsem vyhřívaná zrcátka. Výrobce je firma Engelman, maji modré sklíčko Před výletem jsem se dokopal k tomu, abych je zapojil. Vyhřívání je na jedné "žíle" s vyhříváním zadního okna a jsou jištěné samostatnou 7,5A pojistkou přímo na přívodním kabelu. Rozmrznou tak za 3 - 5 minut do uplneho sucha. Není to sice žádný kvalt, ale co... :o))))


21. prosince 2004

Včera v noci jsem nemohl spát, tak jsem si "opravil" potah na volantu do Rapídka. Jde o originální hliníkový volant Škoda Rally o průměru 30 cm. Novým potahem je omotávka na cyklistická řídítka. Je to moc příjemné do ruky, takže se těším až ho nasadím a autíčko (nejspíše až na jaře) projedu. A aby toho nebylo málo, tak jsem dnes dopoledne krapet zkoušel opravit chromové nárazníky, které jsem koupil před časem a až na pár rezavých míst, kterých mě bohužel nikdo nezbaví to dopadlo na výbornou! Horší to bude s předním nárazníkem, který se bude muset nechat nově nachromovat a s druhou polovinou zadního, kde je velké vyrezlé místo. Takže suma sumárum byla ta práce s jednou polovinou spíš takovou prací k ničemu. Mno, ještě uvidíme, jak to všechno dopadne!opravavolantuachromaku opravavolantuachromaku


16. prosince 2004

Fotky zaparkovaného Rapida:

rapidvgarazi rapidvgarazi


3.prosince 2004

Slibované foto:


1. prosince 2004

Tak jak už jsem nastínil v úvodu, auto je uklizené před zimními hrozbami. Je to supr pocit, nikdy jsem nedoufal, že budu mít takovou možnost! Zatím mne před hromadnou dopravou ochraňuje tohleto autíčko:

zluta105 zluta105

A ještě něco, vyfotil jsem rozsvicená zadní světla pro lepší představu:
zadnisvetla4 zadnisvetla3


4. listopadu 2004

Tak, auto už je hotové. Už s ním týden jezdím v normálním provozu a je to peklo. To jak se člověk najednou bojí, aby si to neodřel. :)) Dodělal jsem už i světla, takže poskytuji fotky, které udělal dvorní fotograf Tuning Fóra, člen Tojebordel. :) Svítěj k mé spokojenosti velice červeně, růžová hrozba se mi díkybohu vyhnula.

zadnisvetla1 zadnisvetla2


8. října 2004

Přední podběhy, sloupky dveří, "brejle" a zadní lemy jsou hotové. Už jsou i celkem spasované blatníky. Auto začíná mít určité tvary. :o)
Ale jak už jsem psal na úvodní straně... fotky žádné...


1. října 2004

Tak. Rapid je už týden v lakovně, ale nebylo na něj sáhnuto. Lakýrník měl menší úraz, ale termín prý dodrží. Zatím to vypadá takto:

ulakyry1 ulakyry2


20.září 2004

Věci se začaly hýbat. Po proflákaném létě jsem se konečně pustil větší měrou do auta. Domluvilo se vyspravení karoserie a nalakování. Autíčko je právě v jedné garáži nedaleko Příbrami.


4. srpen 2004

Lenost mě dohnala k tomu, že jsem sekce Motor, Exterier a Interier sloučil do jedné stránky nazvané Garrage. Doufám, že Vám to ulehčí hledání novinek o mém autě :o).
ARCHIV NOVINEK
Aktualizováno:      ¦ O statistiky se nám laskavě stará
Tyto stránky provozuje:    Komár 1981  Škoda Rapid for ever!!!